Szafka na buty do przedpokoju. Najlepsze modele na rynku [zestawienie]

Szafka na buty

Wybór odpowiedniej szafki na buty to nie lada wyzwanie. W każdym mieszkaniu, jakie przyjdzie urządzać mam z tym spory problem. Przede wszystkim głównie dlatego, że bardzo często szafki na buty są niefunkcjonalne. Zdarza się także, że są niepoprawnie skonstruowane, na przykład za wąskie co sprawia, że nie są stabilne. Postanowiliśmy skończyć z tym problemem raz na zawsze i przygotowaliśmy zestawienie najlepszych szafek na buty w różnych cenach. Nie zawiedziesz się!

Jaka powinna być głębokość szafki na buty?

Szafka na buty powinna mieć głębokość od 40 do 50 cm. Jej głębokość zależy od tego, jak dużo butów chcemy schować w szafce. Szerokość szafki na buty musimy dostosować do wielkości przedpokoju. Szafka na buty nie musi być bardzo duża. Możemy część butów trzymać w innej szafie, a w szafce, która znajduje się w przedpokoju chować tylko te buty, z których korzystamy na co dzień.

Szafka na buty z siedziskiem

Przy niewielkim przedpokoju dobrze jest maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń. W tym wypadku szafka na buty, która jednocześnie jest siedziskiem, będzie świetnym rozwiązaniem.

Agata Meble. Szafka na buty z siedziskiem 1K

Nie jestem wielką fanką mebli z tej firmy, jednak ta szafka jest na tyle solidna i uniwersalna, że warto zwrócić na nią uwagę. Szafka jest pokryta laminatem, więc na pewno posłuży na minimum 1,5 roku.

Cena: 296.10 zł

Na rynku dostępnych jest wiele modeli szafek z siedziskiem. Osobiście najbardziej pasują mi typowe szafki z półkami takie jak poniższa szafka Nevio.

Szafka na buty z siedziskiem Nevio

Szafka Nevio robiona jest na zamówienie. Wykonana z laminatu w kolorze dębu. Siedzisko zrobione jest z eko skóry. Wygląd nie zachwyca, ale też nie odstrasza. Typowy mebel do przedpokoju. W tej samej serii dostępne są meble komplementarne. Warto zwrócić uwagę na ścianę z wieszakami. Wtedy całość prezentuje się znacznie lepiej.

Cena: 389 zł

Szafka na buty z wieszakiem na ubrania?

Jeśli Twój przedpokój jest bardzo mały, warto rozważyć szafkę na buty, która jednocześnie jest wieszakiem na okrycia wierzchnie. Na rynku znajdziemy modele takich mebli, które jednocześnie są siedziskiem, czyli pełnią tak naprawdę 3, a nawet 4 funkcje.

IKEA. PINNIG – Półka na buty z wieszakami i siedziskiem

Bardzo minimalistyczny mebel w „ikeowskim” stylu. Bardzo trwały, bo zrobiony z metalu. Siedzisko jest drewniane. Na ten moment wyprzedany w sklepie.

Cena: 299 zł

Nowoczesne szafki na buty

Szafka na buty może być także elementem dekoracyjnym przedpokoju. Dostępne są designerskie szafki na buty, które jednocześnie są elementem zwracającym na siebie uwagę. Liczmy się z tym, że tego typu szafki są droższe niż standardowe funkcjonalne meble.

Najlepsze drewniane szafki na buty

Wybrałam kilka modeli, które najbardziej przypadły mi do gustu. Szafki drewniane są bardzo trwałe, ale także odpowiednio droższe.

Szafka FÜST

Stylowa szafka wykonana z dobrej jakości materiałów. Mamy półkę na buty, siedzisko z poduszką oraz wieszak na ubrania. Bardzo ładnie komponuje się z szarym kolorem ścian.

Cena: 899,95 zł

Pamiętajmy, aby tego typu meble odpowiednio konserwować i nie dopuszczać do tego, aby przez długi czas były brudne czy zawilgocone.

Tanie szafki na buty

Szafka na buty to mebel bardzo mocno eksploatowany i często narażony na obicia czy przybrudzenia. Zwłaszcza gdy zamierzamy trzymać w niej większą ilość butów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup najtańszej szafki na buty. Na rynku znajdziemy bardzo tanie modele, których cena nie przekracza 100 zł. Musimy mieć jednak na uwadze, że taka szafka nie posłuży nam na lata, a co najwyżej na kilka miesięcy do roku.

Inne pomysły na przechowywanie butów w przedpokoju

Jeśli w przedpokoju nie chcemy trzymać dużej ilości butów, możemy pokusić się o kupienie klasycznej półki. Półki na buty są o tyle bardziej funkcjonalne, że łatwiej jest je wyczyścić. Kolejnym aspektem przemawiającym za zakupem półki na buty jest to, że buty nie są zamknięte w szczelnej szafce a tym samym „oddychają”.

Pudełka na buty

Jeśli dbasz o swoje buty, są czyste i schludne, to możesz zastosować proste i praktyczne rozwiązanie, jakim są pudełka na buty.

U mnie w praktyce się to nie sprawdza. Mam takie pudełka, ale zdecydowanie nie są one na widoku w przedpokoju tylko ukryte na dnie szafy.

Cena: 139,95 zł

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie się wyświetlał.