Toaletka. Wybieramy najlepszą toaletkę z lustrem

Każda z nas w dzieciństwie marzyła o luksusowym miejscu w domu, w którym będzie mogła godzinami podziwiać swoją urodę, czy sprawiać, aby wizerunek był jeszcze doskonalszy. W dorosłym wieku częstopotrzeba zrealizowania tego pragnienia pozostaje. Czym kierować się dokonując wyboru toaletki? Najlepiej, odpowiadając na kilka pytań.

Dlaczego warto kupić toaletkę?

Przede wszystkim musimy ustalić, co chcemy przechowywać w toaletce. Najłatwiej jest to ustalić, zbierając wszystkie kobiece drobiazgi w jedno miejsce. Nie powinien umknąć żaden flakonik perfum, element biżuterii, czy akcesoria do włosów. Dzięki zgromadzeniu ich w jednym miejscu łatwiej będzie ocenić, co dokładnie chcemy w niej przechowywać oraz jaki rozmiar toaletki będzie nam potrzebny.

Dzięki dużej różnorodności na rynku mamy możliwość przechowywać w tym jednym mebelku wszystkie kosmetyki do makijażu, pielęgnacyjne, biżuterię, prostownicę, czy suszarkę do włosów. Część z nich zajmuje na prawdę sporo miejsca, więc aby pomieścić je wszystkie, będziemy potrzebować toaletki ze sporą ilością przestrzeni do przechowywania: szufladek, półeczek otwartych i zamykanych. Jeżeli jednak ma to być miejsce, gdzie jedynie wykonujemy makijaż, trzeba dostosować wielkość przestrzeni do organizacji kosmetyków do ilości posiadanych zbiorów.

Z jakiego oświetlenia będziemy korzystać?

Konsekwencją wyboru miejsca ustawienia toaletki będzie źródło światła, przy którym będziemy mogli wykonywać codziennie czynności pielęgnacyjne. Idealnie byłoby zapewnić sobie możliwość wyboru każdego dnia, czyli ustawić ją w taki sposób, aby w ciągu dnia korzystać z naturalnego świetlenia wpadającego przez okno, a w okresie zimowym czy wieczorami używać dodatkowych lamp.

Woodica. Toaletka drewniana Malaga

Bardzo podoba mi się ten model toaletki. Jest niezwykle minimalistyczny, a zarazem bardzo charakterny. Jeśli wybierzemy wersję z lustrem jak na zdjęciu to musimy się liczyć z dodaktowym kosztem 300 zł.

Cena: 2289 zł

Niezależnie od tego, czy światło dzienne będzie nam sprzyjać warto dobrze przemyśleć kwestię oświetlenia toaletki. Jest to miejsce wymagające sporej precyzji, więc odpowiednia ilość światła jest niezbędna. Producenci proponują aktualnie toaletki z wbudowanymi lampami. Ich rozmieszczenie zwykle jest inspirowane profesjonalnymi studiami makijażowymi — rozłożone są równomiernie dookoła twarzy i lustra, tak, aby każdy element był odpowiednio doświetlony. Jest to niezwykle ważny element wyboru toaletki — wykonywanie makijażu w kiepskim oświetleniu musi skończyć się fiaskiem.

Jeżeli decydujemy się na zakup toaletki bez wbudowanego oświetlenia, trzeba zapewnić je sobie we własnym zakresie. Barwa światła nie powinna być ani zbyt ciepła, ani zbyt zimna. Pozwoli to zachować stosunkowo neutralny wygląd twarzy — również w takim świetle będą nas oglądać inni.

Na czym będziemy siedzieć korzystając z toaletki?

Trudno wyobrazić sobie większy koszmar niż toaletka z niedopasowanym krzesłem. Niewielka rzecz, a potrafi zepsuć całą przyjemność z korzystania. Przede wszystkim krzesło bądź taboret powinny być dopasowane do dolnej części toaletki. Muszą dać się wsuwać pod nią. Możliwość wsunięcia jest zawsze możliwa w przypadku stołów, więc łatwo zapomnieć o tym elemencie. Nie mniej, toaletka jest znacznie mniejszym gabarytowo meblem od stołu, istnieje więc ryzyko, że stołek się nie będzie mieścił i skutecznie utrudniał nam współpracę. Warto też wybrać wysokość oparcia umożliwiającą swobodną pracę dłońmi — zbyt zabudowane krzesło może ograniczać nasze ruchy.

Selsey. Toaletka ze stołkiem

Toaletka od Selsey ma w komplecie stołek oraz okrągłe lustro. Wykonana jest z drewna (nóżki) i płyty MDF (blat i szuflady). Solidnie wykonana i minimalistyczna toaletka będzie pasować do każdego wnętrza.

Cena: 755 zł

W jakim stylu jest nasze wnętrze?

Toaletka jest sporym elementem wyposażenia wnętrza. Może stanowić istną wisienkę na torcie w kwestii dekoracji sypialni, czy garderoby. Warunkiem jest dopasowanie jej do pozostałych sprzętów ulokowanych w tym pomieszczeniu.

Sypialnie w stylu glamour, gdzie przeważają błyszczące tkaniny, pikowania, czy welur z pewnością dobrze będą czuły się w towarzystwie toaletki z kryształkami na uchwytach szufladek, czy bogato zdobionymi nogami. W przypadku minimalistycznego wnętrza warto postawić na klasyczne biurko w stonowanym kolorze, gdzie jedynie wielkość szufladek i obecność lustra świadczy o tym, że to mebel do przechowywania gadżetów urodowych.

Atmosphera. Toaletka Aurell

Jeśli masz mieszkanie w kobiecym stylu glamour to ta toaletka będzie idealnie pasować. Jest bardzo gustowna i praktyczna. Cena również jest atrakcyjna. Toaletka ma 3 lustra, co jest bardzo wygodne podczas robienia makjażu.

Cena: 419,99 zł

Toaletka z lustrem czy bez?

Lustro we współpracy z oświetleniem będzie odpowiedzialne za jakość odbicia naszej twarzy. Warto więc zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim lustro powinno być na odpowiedniej wysokości względem osoby siedzącej. Położone zbyt nisko, czy wysoko będzie nieprzydatne.

Producenci proponują liczne rozwiązania z wbudowanym lustrem. Może ono stanowić wnętrze jednej z szafek, dzięki czemu po zamknięciu toaletki lustro jest schowane i ulega zabrudzeniu. Istnieje również możliwość wyboru lustra zamontowanego na podwyższeniu, dzięki czemu przestrzeń pod nim jest wykorzystywana na dodatkowe miejsce do przechowywania. Jakoś wykonania lustra i użyte materiały również mają istotny wpływ na jakość otrzymywanego wizerunku w odbiciu.

Co z uporczywymi zabrudzeniami toaletki?

Wybierając toaletkę, należy upewnić się, że materiał, z którego jest wykonana, jest łatwy w czyszczeniu. Jest to miejsce, w którym niezwykle łatwo ubrudzić mebel trudnymi w usuwaniu plamami. Czyszczenie śladów po mascarze, fluidzie czy lakierze do paznokci może być nie lada wyzwaniem, jeżeli powierzchnia toaletki nie została niczym zabezpieczona. Optymalnie, jeżeli powierzchnia jest zupełnie gładka — umożliwi to łatwe przecieranie. 

Czy źródło prądu będzie potrzebne?

Sprawdzenie dostępności źródła prądu przed zakupem toaletki może umniejszyć ilość zmartwień. Jest to miejsce zależne od energii elektrycznej bez wątpliwości — możemy mieć ochotę używać tutaj prostownicę czy suszarkę do włosów, akcesoria do masażu twarzy, czy chociażby podładować telefon. Wykonywanie makijażu czy fryzury będzie zdecydowanie przyjemniejsze w akompaniamencie ulubionej muzyki, czy podcastu.

Wcześniej wspomniana konieczność zamontowania oświetlenia również bezpośrednio wymaga źródła zasilania — rozwiązania na baterie umożliwia ustawienie toaletki w nietypowym miejscu, trzeba jednak pamiętać o konieczności ładowania ich. Idealnie byłoby przygotować miejsce w domu bądź mieszkaniu pod toaletkę już na etapie projektowania. Umożliwi to zoptymalizowanie światła, prądu i łatwego dostępu do mebla bez wysiłku.

 

1 komentarz
  1. Kupiłam tą toaletkę Selsey. Te meble nie są świetnej jakości, choć w tej cenie nie oczekiwałam niewiadomo czego. Póki co jest ok, ale max na 1,5 roku. Po tym czasie już będzie wyglądać na zużytą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie się wyświetlał.